Zalety leczenia ortodontycznego

2 października 2016 Ortodonta  No comments

Ortodonta Warszawa – po co nam aparat ortodontyczny

Aparaty ortodontyczne w ostatnich latach stały się wyjątkowo modne. Noszą je zarówno dzieci jak i dorośli. Ortodonta Warszawawymienia szereg korzyści, które wiążą się z założeniem aparatu. Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o prostych zębach i zachwycającym uśmiechu. Okazuje się, że niemal każdy może osiągnąć doskonałe efekty. Leczenie ortodontyczne jest dziś tak zaawansowane, że jest w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej złożonymi problemami ze zgryzem. Najlepiej zadbać o zęby w młodym wieku, a to ze względu na fakt, że proces leczenia jest wtedy krótszy i mniej skomplikowany. Jeżeli jednak jesteśmy osobami dorosłymi i cierpimy z powodu krzywego zgryzu, również możemy uzyskać bardzo dobre rezultaty. Dodatkowo, kiedy podjęcie leczenia jest naszą świadomą decyzją, łatwiej jest nam znosić dyskomfort związany z noszeniem aparatu. Warto podkreślić, że współczesna ortodoncja oferuje rozwiązania, które ułatwiają nam przejście przez proces leczenia. Duży wybór modeli aparatów sprawia, że możemy zdecydować się na taki, który będzie dla nas jak najmniej kłopotliwy.

Ortodonta Warszawa – jakie korzyści daje nam aparat ortodontyczny

Korzyści związane z noszeniem aparatów ortodontycznych są większe niż się wielu osobom wydaje. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że część wad wymowy jest spowodowana właśnie nieprawidłowym ułożeniem zębów. Osoby borykające się z problemami wymowy po przejściu procesu leczenia bardzo często obserwują wyraźną poprawę. Prosty zgryz to korzyści natury estetycznej. Piękny uśmiech to bardzo ważny aspekt naszej urody. Krzywy zgryz jest szpecący zarówno w przypadku kobiet, jak i u mężczyzn. Część kobiet decyduje się na leczenie ortodontyczne również z nieco mniej oczywistych powodów. Poprawienie zgryzu pomaga bowiem zmniejszyć widoczność zmarszczki nosowo-wargowej. Aspektem ważnym dla niemal każdego jest zdrowie zębów. Ich wyprostowanie sprawia, że są one bardziej podatne na zabiegi czyszczenia, a co za tym idzie rzadziej są dotknięte takimi chorobami jak próchnica. Trzeba wspomnieć, że u wielu osób dopiero wizyta u ortodonty staje się motywacją do podjęcia leczenia zębów. Często nie jesteśmy świadomi, że nasze zęby wymagają serii wizyt u stomatologa. Kiedy decydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego dostajemy często skierowanie do stomatologa. Ortodonta może podjąć się naprawiania wady zgryzu dopiero wtedy, kiedy nasze zęby są w pełni zdrowe i dokładnie oczyszczone. Wiele osób w związku z leczeniem ortodontycznym odczuwa także korzyści natury psychologicznej. Jest to ważne zwłaszcza w późniejszym wieku. Kiedy decydujemy się na korektę zgryzu mamy poczucie, że robimy dla siebie coś dobrego, dbamy o siebie. Sygnalizujemy swojej psychice, że jesteśmy dla siebie ważni. Wbrew obawom niektórych osób decydujących się na założenie aparatu, jest on bardzo pozytywnie odbierany przez otoczenie. Osoby z aparatem ortodontycznym sprawiają wrażenie zadbanych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>